Miła odmiana dla każdego

Muzyka łagodzi obyczaje – tak mówi znane, polskie porzekadło. Czy tak jest naprawdę? Chyba tak. Coś jest takiego w muzyce, że człowiek pod jej wpływem jest w stanie ogromnie się zmienić. Warto słuchać muzyki – w szczególności, że dzisiaj mamy do niej bardzo łatwy dostęp. Dodatkowo jest tylu wspaniałych artystów prezentujących nam różne gatunki muzyczne, że bez najmniejszego problemu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Coś, co sprawi, że usiądziemy, położymy się i przeniesiemy się w cudowny świat dźwięków. Dobrą, najnowszą propozycją do słuchania jest CD Mężczyźni Renata Przemyk.

Polska wokalistka

Może Renata Przemyk nie jest taką celebrytką, jak inni znani wokaliści, którzy publikują gorące newsy na serwisach społecznościowych. To jednak taka wokalistka, która cieszy się ogromną popularnością na przestrzeni wieków. W roku 2020 może powiedzieć, że ma za sobą trzydzieści lat na scenie i jak widać nie ma zamiaru aktualnie z niej zejść. To bardzo dobrze, ponieważ jej twórczość jest naprawdę fenomenalna. Jej piosenki zawsze niosą ze sobą jakieś wartościowe przesłanie. Urodzona 10 lutego w 1966 roku w Bielsku – Białej, piosenkarka karierę rozpoczęła w 1989 roku od współpracy z zespołem Ya Hozna. Rok później Przemyk była już solową piosenkarką cieszącą się ogromnym uznaniem wśród publiczności. Dowodem na to były liczne nagrody, jakie udało jej się otrzymać. Spotkanie z zespołem Armia na jarocińskim festiwalu zupełnie zmieniło jej podejście do muzyki. Jak sama przyznaje to był moment przełomowy dla jej kariery.

Alternatywnie dobra muzyka

CD “Mężczyźni i Renata Przemyk” to podsumowanie trzydziestolecia na scenie, które obfitowało w wiele wspaniałych momentów. Coś, co zaczęło się wiele lat temu podczas XXIV Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, teraz zasłużyło na podsumowanie. Trzydzieści lat później, w 2019 roku, Renata Przemyk miała zaszczyt wystąpić na najlepszym festiwalu w Polsce  Pol’and’Rock, który tworzony jest przez niesamowitego Jurka Owsiaka. Przy okazji tak zaszczytnego jubileuszu piosenkarka postanowiła zaprosić do współpracy nad swoją najnowszą płytą wybitnych mężczyzn, którzy śpiewają równie doskonale. Mamy więc tutaj Czesława Mozilla, Johna Portera,Marka Dyjaka, Skubasa, Leskiego, Wojciecha Waglewskiego. Pełna lista wspaniałych mężczyzn, którzy zaśpiewali z Przemyk nowe aranżacje niesamowitych utworów dostępna jest na płycie, która jest naprawdę niesamowicie dobrą ucztą muzyczną dla wszystkich osób zasłuchanych w dźwiękach.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com