Sprawy do wyjaśnienia sprzed lat

Są takie tajemnice, które ciągną się za nami przez wiele, wiele lat. Los człowieka się zmienia. Życie płynie swoim rytmem, a tajemnice z przeszłości są takie, że nie pozwalają nam o sobie zapomnieć. Warto doprowadzić do ich wyjaśnienia, ponieważ przeszłość może być niewygodna i doprowadzić do wielu nieprzyjemnych sytuacji w naszym życiu. Przeszłość nigdy nie da o sobie zapomnieć. Tego dowodzi w książce “Pluszowy miś”  Damian Jackowiak.

Zniszczone życie

Damian Jackowiak to amatorski adorator sztuki, miłośnik francuskiego wina i kawy, agnostyk. Na zabój kocha Audrey Hepburn i filmy czarno – białe, co jest prawdziwą rzadkością. Miał przyjemność prowadzić blog Etos Męski. Jednak na chwilę obecną jest on zawieszony. Jackowiak postanowił poświęcić się w całości pisaniu. Jego debiutancka powieść “Tożsamość zbrodni” ukazała się w 2017 roku. Teraz czas na kolejną powieść. Na świat, gdzie nie wszystko jest takie jak być powinno. Jakie tajemnice będzie skrywała książka “Pluszowy miś“? Głównym bohaterem tej książki jest Feliks Struner. To człowiek, który dwadzieścia pięć lat temu był na początku swojej kariery policyjnej. W końcu miał szansę na to, aby robić to co kocha. Jego poziom szczęścia dopełniony był przez żonę i córkę, który stały wiernie przy jego boku. Jednak to było ćwierć wieku temu. Ktoś powiedziałby, że to właściwie mało czasu. Jednak dla niego to dużo, ponieważ przez ten okres z samej góry na sam dół upadło jego życie. Tylko praca sprawiła, że nie zwariował do końca. Nie ma już żony i dziecka, która by go wspierała. On sam zmaga się z bezsennością i wieloma demonami przeszłości.

“Zabawkarz”

Dochodzi do morderstwa. Feliks zostaje wezwany na miejsce zbrodni, na rynek w Pobiedziskach. Tam zostają odkryte zwłoki kilkunastoletniego dziecka. Okazuje się, że ślady znalezione na miejscu zbrodni przypominają coś, co miało miejsce ćwierć wieku temu. Tamta sprawa jednak się zakończyła. Morderca dzieci został złapany. Czy to jego naśladowca? A może morderca chce udowodnić, że wtedy nie została złapana właściwa osoba. Tajemnice zaczynają objawiać swoje prawdziwe oblicze. Okazuje się, że ćwierć wieku temu została skazana niewinna osoba. Feliks o tym wiedział, jednak milczał – tak jak inni mu kazali. Czy teraz też tak będzie, że złapana zostanie pierwsza lepsza osoba na którą wskazują dowody? Tylko, że wszystkie tropy prowadzą do niego – do Feliksa. Czy to prawda, że to on stoi za morderstwami wszystkich dzieci na przestrzeni tych lat?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com